עורך דין לענייני מזונות ילדים

עורך דין למזונות ילדים

עו”ד טקה בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובוגר תואר ראשון במדע המדינה וחינוך (B.A) מאוניברסיטת חיפה. דובר שלוש שפות אמהרית עברית ואנגלית.
משרד עורכי דין טקה, הינו משרד מקצועי ודינמי, המעניק שירותים משפטיים באופן אישי ואיכותי בדין הפלילי ובדיני משפחה – גירושין, מזונות, צוואות וירושות.
ייחודו של משרד עורך דין טקה הוא במתן שירותים באופן אישי ללקוחותיו, והקפדה על מענה מהיר ומקצועי.
המשרד מתאפיין במקצועיות, יצירתיות, נחישות והתמדה.

עורך דין לענייני מזונות ילדים

הסוגייה של מזונות ילדים מהווה מקור לריבים ואי הסכמות בין בני זוג רבים, המצויים בהליכי גירושין.
מזונות ילדים מהווים כחובה אשר מושפעת בראש ובראשונה מצרכי הילדים ולא מהכנסותיהם של בני הזוג.
על פי המשפט העברי, חובת האב היא לזון את ילדיו – כאשר, נהוג לחלק את דמי המזונות ל-2:

  • מזונות הכרחיים – מזון, ביגוד, מדור וצרכים רפואיים.
  • מזונות מדין צדקה – צרכים אשר אינם נחשבים להכרחיים כמו, חופשות, שיעורים פרטיים וחוגים.

חובתו האבסולוטית של האב היא לספק את הצרכים ההכרחיים של ילדיו וזאת עד להגיעם לגיל 6 – לאחר גיל 6, שני ההורים אמורים לשאת בדמי המזונות.
 כיום, בתי המשפט לדיני משפחה, אומנם מסתכלים בראש ובראשונה על צרכי הילדים, אך יחד עם זאת, נלקחים בחשבון פרמטרים כמו: היכולת הכלכלית של האב, היכולת הכלכלית של האם, רמת החיים אליה הילדים רגילים, וזמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים.
מכיוון שלנושא של מזונות ילדים יש השפעה רבה על עתידם הכלכלי של כל אחד מההורים, ההמלצה היא להכניס לתמונה עורך דין למזונות ילדים.

מזונות ילדים במשמורת משותפת
כאשר מתקבלת החלטה על משמורת משותפת בין ההורים, מתבצע חישוב באחוזים של זמני השהות – כאשר, כל הורה אמור לשלם על ההוצאות של הילדים בהתאם למה שנקבע בהיקף המשמורת.
מה שאומר, שבמידה וזמן השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים הוא זהה, אז האב לא יחויב בדמי מזונות – כל הורה אמור לשלם את ההוצאות על הזמן שהילדים נמצאים עמו וההורים אמורים לחלוק ביניהם בצורה שווה את ההוצאות האחרות – חשוב לציין, שעד שנת 2017, על האב חלו דמי מזונות גם במשמורת משותפת, אך פסיקה של בית המשפט העליון, מחודש יולי באותה השנה, שינתה את פני הדברים ולמעשה קבעה סוג של שוויון במזונות בין שני ההורים.

תפקידו של עורך דין למזונות ילדים
בני זוג אשר בוחרים להתגרש, יכולים להסדיר ביניהם את נושא המזונות – אבל גם במקרה שכזה, צריך לקחת בחשבון, שבמידה ויכול שינוי בגובה ההוצאות בעבור הילדים, ניתן יהיה להגיש תביעה לשינוי גובה המזונות.
בכל מקרה , הנתונים מראים שרבים מהמתגרשים לא מצליחים להגיע להסכמה בנושא וכאן, תפקידו של עורך דין למזונות ילדים, אף יהיה חשוב יותר.
לא משנה מהי הסיבה בגינה אתם תרים אחר עורך דין מזונות ילדים, תשמחו לגלות שהגעתם לכתובת הנכונה.
מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו”ד טקה כבר היום ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית בנושא.

משרד עורכי דין טקה מתמחים לענייני מזונות ילדים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, תודה

Open chat