הלבנת הון

לוגו סלומון טקה

סולומון טקה ,עו"ד , בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובוגר תואר ראשון במדע המדינה וחינוך (B.A) מאוניברסיטת חיפה. דובר שלוש שפות אמהרית עברית ואנגלית.
משרד עו"ד סולומון טקה, הינו משרד מקצועי ודינמי, המעניק שירותים משפטיים באופן אישי ואיכותי, במגוון רחב של נושאים בין היתר:
דיני משפחה – גירושין, מזונות, צוואות וירושות.
הוצאה לפועל, פשיטת רגל ונדל"ן.
ייחודו של משרד עו"ד סולומון טקה הוא במתן שירותים באופן אישי ללקוחותיו, והקפדה על מענה מהיר ומקצועי.
המשרד מתאפיין במקצועיות, יצירתיות, נחישות והתמדה.

ליצירת קשר

הלבנת הון

הלבנת הון מהווה עבירה פלילית חמורה, במסגרתה נעשות פעולות כלכליות שונות בכספים וזכויות, שנתקבלו כתוצאה מביצוע מעשי פשיעה. זאת, במטרה להסתיר ולטשטש את המקור, המיקום וזהות הבעלים של הרכוש האסור ולהכניסו למערכת הפיננסית לשימוש חוזר, כרכוש חוקי כביכול.

לצורך מיגור התופעה, נקבעו בחוק עונשים מחמירים בגין ביצוע עבירה של הלבנת הון, הכוללים מאסר בפועל לשנים ארוכות, קנסות כספיים וחילוט הרכוש. לפיכך, כל מי שחשוד או נאשם בהלבנת הון, חשוב שיקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי מאת עורך דין פלילי מנוסה, שזהו תחום מומחיותו.

התשתית החוקית

האיסור על הלבנת הון בחוק איסור הלבנת הון, תש"ס – 2000, מתייחס לעשיית פעולות ברכוש אסור, כאשר מדובר על מגוון רחב של פעולות כלכליות בלתי חוקיות ברכוש, המבוצעות על ידי ארגוני פשיעה ואזרחים נורמטיביים מקרב הציבור. כך לדוגמה, סחר בסמים, מעשי זנות, גניבה, העלמות מס, הימורים, זיוף חשבוניות, שוחד, רצח, סחר בנשק, סחיטה, סחר בבני אדם ועוד.

ענישה מחמירה

המאבק החשוב של רשויות החוק והאכיפה במדינת ישראל בהלבנת הון נועד לפגוע בתשתית ובמקורות המימון של ארגוני הפשיעה, להקטין את המוטיבציה של העבריינים לבצע את העבירות ולפעול בצורה יעילה כנגד כל גורמי הפשיעה. מכאן, נקבעו בחוק עונשים כבדים, העומדים על 7 ו-10 שנות מאסר בפועל או קנסות כספיים בסכומים גבוהים. כמו כן, רשאי בית המשפט להורות על חילוט הרכוש שנתקבל מביצוע העבירה או שימש לביצועה והשבתו לרשות המדינה.

חשיבות קבלת סיוע משפטי

במדינת ישראל, לכל אדם החשוד או עצור בגין ביצוע עבירה פלילית, מוקנית הזכות הבסיסית להתייעץ עם עורך דין לפני חקירתו, לשם שמירה על מילוי כל זכויותיו. הלבנת הון הינו תחום משפטי מורכב ומסועף, היכול להוביל לשלילת החירות של החשוד ולכן ישנה חשיבות מכרעת לקבלת סיוע משפטי והתנהלות נכונה ומקצועית.

עו"ד סולומון טקה, הינו עו"ד פלילי, המתמחה בניהול תיקים מורכבים בנושא הלבנת הון. במסגרת תפקידו, מעניק עו"ד סולומון טקה ייעוץ מהימן, מלווה ומייצג את החשודים והנאשמים באופן אישי ומקצועי לכל אורך שלבי ההליך הפלילי.